Karakter Güçleri ve Erdemler

 

 

Pozitif Psikoloji temelinde oluşturulan kavramlardan Erdemler, insanı iyi davranmaya yönelten ve insanı harekete geçirici kişisel güçlerdir. Karakter güçleri ise erdemlere götüren; karşılaşılan güçlükleri aşmak amacıyla üzerinde çalışabileceğimiz, geliştirebileceğimiz ve etkin bir şekilde kullanabileceğimiz rotalardır.

24 karakter gücü ve 6 erdem vardır. Karakter güçlerinin her biri her birimizde vardır. Ancak her karakter gücü aynı “güçte” bulunmaz. Profillerimizi farklılaştıran budur.

Karakter güçlerinizi öğrenmek için broşürlerimizi inceleyebilir ya da isterseniz bunun için oluşturulmuş aşağıdaki ölçeği tamamlayabilirsiniz.

Ölçeği görebilmek için önce kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

İlgili bilgileri girmeden önce  VIA ADULT SURVEY yazısının hemen üstünde yer alan dil seçeneklerinden "TÜRKÇE"yi seçmelisiniz.

Ardından VIA ADULT SURVEY'i seçip bilgilerinizi girebilir ve en altta yer alan "REGISTER TO TAKE THE FREE SURVEY" yazısına tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan anketi tamamladığınızda sonuçlarınız çıkacaktır.

 

Not: Verdiğiniz kişisel bilgilerin kaydı Üniversitemiz tarafından tutulmamaktadır. Ayrıca bu ölçek Üniversitemiz tarafından oluşturulmadığından siteye üye olmakla ilgili sorumluluğun size ait olduğunu belirtmek isteriz.

 

Karakter Güçleri Ölçeği: https://www.viacharacter.org/survey/account/register

Dosya Adı Boyutu
Erdemler.pdf 459,92 KB İndir Göster
Adalet.pdf 615,28 KB İndir Göster
Bilgelik.pdf 1,31 MB İndir Göster
Cesaret.pdf 968,15 KB İndir Göster
İnsaniyet.pdf 667,31 KB İndir Göster
Aşkınlık.pdf 1,33 MB İndir Göster
Ölçülülük.pdf 661,34 KB İndir Göster